Λίγα λόγια για εμέναΗ ζωή κάθε ανθρώπου είναι σαν ένα παζλ, αποτελούμενο από διαφορετικά κομμάτια που αντανακλούν εμπειρίες, εκπαίδευση, εργασία και προσωπικές σχέσεις. Η ιστορία μου ξεκίνησε στην Ορεστιάδα, μια πόλη με ιστορική σημασία και μοναδική ιδιαιτερότητα.
Σε αυτήν την πόλη έζησα τα παιδικά μου χρόνια, αλλά στη συνέχεια, η Αγγλία ήταν εκείνη που με φιλοξένησε για την ακαδημαϊκή μου εκπαίδευση. Το 2002, αποφοίτησα από το πανεπιστήμιο De Montfort στο Leicester. Η λογιστική δεν ήταν απλά μια επιλογή για μένα, αλλά μία οικογενειακή παράδοση. Τόσο ο παππούς μου όσο και ο πατέρας μου υπηρέτησαν το επάγγελμα αυτό, μεταδίδοντας την αγάπη για το επάγγελμα και την εμπειρία τους σε εμένα. Αυτή η παράδοση με οδήγησε στο να αποτελέσω μέλος του Συλλόγου Λογιστών - Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών Βορείου Έβρου από το έτος 2008 έως και το 2018. Παρ' όλη την επαγγελματική μου αφοσίωση, ποτέ δεν παρέβλεψα την ανάγκη για κοινωνική δέσμευση και αλληλεγγύη. Προσέφερα τις υπηρεσίες μου ως εθελοντής Σαμαρείτης στο παράρτημα του Ερυθρού Σταυρού της Ορεστιάδας, αλλά και ως μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου, συνεισφέροντας στην υποστήριξη των αναγκαίων δράσεων και προσπαθειών του οργανισμού. Σε τελική ανάλυση, η ζωή μου είναι γεμάτη από επιτεύγματα, εκπαίδευση και προσφορά. Καταδεικνύει πως η παράδοση, η εκπαίδευση και η κοινωνική ευθύνη μπορούν να συνδυαστούν για τη δημιουργία ενός πλούσιου και εποικοδομητικού τρόπου ζωής. |